Jaki jest najlepszy wiek, żeby zacząć uczyć dziecko języka obcego?

Jest to bardzo ważne pytanie, na które często odpowiadamy. Rodzice pytają nas, jakie korzyści odniesie dziecko, zaczynając przyswajanie drugiego języka bardzo wcześnie. Chcemy rozwiać wszystkie wątpliwości.

Jaki jest najlepszy wiek na rozpoczęcie nauki?

Najlepszy wiek na rozpoczęcie przygody z angielskim to właściwie tak wcześnie, jak to możliwe. Do naszej szkoły przychodzą już 2-latki. Dzieci w swoich najwcześniejszych latach przyswajają wszystko w oszałamiającym tempie w taki sposób, który najchętniej akceptują, czyli poprzez zaspokajanie swojej naturalnej ciekawości.

Zalety wczesnej nauki dzieci języka angielskiego

Wczesna nauka języka angielskiego niesie za sobą wiele korzyści. Mózg dziecka jest bardzo plastyczny i wytwarza wówczas  wiele nowych połączeń nerwowych. Nowy język ma inną strukturę gramatyczną, pojawiają się wcześniej niesłyszane dźwięki, co jest dla mózgu dodatkową aktywnością. W rezultacie, dzieci dwujęzyczne:

  • łatwiej radzą sobie z innymi zagadnieniami,
  • mają większą plastyczność werbalną,
  • szybciej potrafią połączyć fakty i rozwiązywać problemy,
  • są twórcze i o wiele łatwiej uczą się m.in. kolejnego języka,
  • wzmacnia się ich pamięć krótkotrwała.


Warto również wspomnieć o tym, że dzieci, w dorosłym życiu, nie mają problemów z barierą językową, co jest zmorą większości dorosłych Polaków. Kolejne dobro płynące ze wczesnej nauki to takie, że osoby dwujęzyczne mają większą świadomość społeczną. Jest to rzeczą naturalną, że dzieci akceptują odmienność kulturową, inne tradycje i zwyczaje

Jak wygląda praca z dzieckiem na zajęciach angielskiego?

W naszej szkole korzystamy z licencjonowanej metody Teddy Eddie, która polega na immersji językowej. Immersja, to inaczej: zanurzenie w języku, co oznacza otoczenie się angielskim najbardziej, jak to możliwe. Na naszych zajęciach:

  • mówimy po angielsku,
  • dużo śpiewamy,
  • korzystamy z kart obrazkowych,
  • są historyjki i słuchowiska.

Wszystko to się dzieje z udziałem dużej ilości ruchu i dziecięcego humoru. Naszym celem jest zaspokojenie dziecięcej ciekawości i wykorzystanie niesamowitego potencjału dziecka, wszystko w przyjaznym i sprzyjającym przyswajaniu wiedzy otoczeniu. Nasza przestrzeń została tak dostosowana, aby dzieci mogły chłonąć jak najwięcej informacji. Warto również wspomnieć o Placu Zabaw Teddy Eddie, czyli aplikacji dla kursantów, która dodatkowo wspiera przyswajanie i immersję.

Czy w naszych salach są ławki?

Nie ma, za to jest radość, śmiech i dużo ruchu. Nauczanie języka angielskiego najlepiej jest zostawić profesjonalistom. Są to osoby, które specjalizują się w nauczaniu dzieci i mają wiedzę merytoryczną, odpowiednie umiejętności i kompetencje. Ci specjaliści wiedzą czym i jak zainteresować dziecko, wykorzystując pełen potencjał malucha. Warto również dodać, że są to osoby, które bezustannie podnoszą swoje kwalifikacje, szkoląc się.
Podsumowując, nauka języka obcego powinna zacząć się tak wcześnie, jak to możliwe (u nas to 2 rok życia), gdyż niesie to za sobą wiele korzyści. Nauka wspaniale wpływa na rozwój mózgu młodego człowieka, sprawia, że łatwiej podejmuje decyzje i radzi sobie w życiu dorosłym. Takie osoby nie mają również problemu z barierą językową. Warto zwrócić uwagę na metodę, którą uczy się pociecha. Licencjonowana metoda jest gwarancją najwyższej jakości i efektów, gdyż standardy są bardzo wysokie. Nie bez znaczenia są również kwalifikacje i umiejętności lektorów-specjalistów do pracy z dziećmi.

Edulandia

Nasza szkoła języka angielskiego sprawia, że języki przestają być obce! Zamiast tego stają się skutecznym sposobem na wyrażenie siebie.