Jak wrócić do nauki języka po wakacjach?

Nareszcie koniec wakacji! Schyłek lata i początek roku szkolnego to nasz ulubiony czas w całym roku. (No, może lekko ustępuje Gwiazdce). Nasz, czyli zespołu Edulandii – nauczycieli Twojego dziecka. Czy wiesz, czemu z taką niecierpliwością wyczekujemy końca lata?

Bo już za chwilę spotkamy się z naszymi uczniami!

Nie możemy się doczekać, aż sale Edulandii wypełnią się roześmianymi kursantami. I razem z Teddy Eddie i Savvy Ed wyruszymy na kolejne przygody.

Co jednak zrobić, jeśli Twoje dziecko nie wykazuje równie wielkiej ekscytacji na myśl o nowym roku szkolnym? Oczywiście w przypadku przedszkolaków ma to mniejsze znaczenie, bo przeważnie nie mają jeszcze prawdziwych wakacji. Ale co z dzieckiem szkolnym? Które przez ostatnie dwa miesiące całe dnie spędzało na dworze w towarzystwie przyjaciół? Jak pomóc mu zadomowić się w nowej, szkolnej rzeczywistości? 

Przeczytaj nasze porady i wybierz te, które pasują do Twojej sytuacji.

Wybierz szkołę językową, którą dziecko pokocha!

Dzieci najlepiej uczą się od osób, które lubią. Właśnie dlatego w Edulandii szczególną wagę przykładamy do tego, aby nasi lektorzy byli nie tylko doskonałymi anglistami, ale żeby przede wszystkim umieli łapać kontakt z dzieckiem. Teddy Eddie i Savvy Ed to innowacyjne programy nauczania angielskiego przygotowane z myślą o dzieciach. Podczas dynamicznych zajęć maluchy nie nudzą się, a materiał jest dopasowany do ich zainteresowań.

Przedstawiaj dziecku zajęcia jako świetną zabawę

Dzieci nie trzeba motywować do nauki, jeśli… nie wiedzą, że się uczą! Maluch może traktować zajęcia w Edulandii jako okazję do spotkania z rówieśnikami i dobrą zabawę. To, że przy okazji nauczy się angielskiego prawdopodobnie nie ma dla niego (jeszcze) znaczenia. I o to chodzi! Wkrótce usłyszysz, jak Twoje dziecko mówi swoje pierwsze angielskie zdania. (Tak, w Edulandii stawiamy na naukę całych zdań, a nie pojedynczych słówek – ten sposób jest bliższy naturalnemu przyswajaniu języka).

Nie oczekuj, że zawsze będzie Wam się chciało

Tak, niestety, przygotuj się na to, że dziecko, nawet jeśli jest zachwycone lekcjami, może marudzić przed wyjściem. Podobnie jak marudzi przed wyjściem do ukochanego przedszkola. To się zdarza. Tobie, jako dorosłemu, też nie zawsze chce się brać udział w jakimś spotkaniu, nawet jeśli wiesz, że będzie fajnie. Znasz to uczucie? Co wtedy zrobić? Warto zwalczyć chwilową niechęć. Przyjdź z dzieckiem na zajęcia, a my zatroszczymy się o to, żeby wyszło z nich zachwycone.

Wypracuj regularność

Dzięki temu, że grafik w Edulandii jest stały, Ty i dziecko możecie łatwiej wypracować swój rytm tygodnia. Opowiadaj dziecku, kiedy będą następne zajęcia. W przypadku ucznia podstawówki dobrze sprawdzi się kalendarz, na którym dziecko samodzielnie zaznaczy dni, kiedy chodzi na angielski. Przy okazji dziecko zacznie rozumieć upływ czasu i działanie kalendarza.

Zadbaj o komfort dziecka

Oczywiście nie masz wpływu na wszystko. Dziecko może wstać z łóżka lewą nogą. Albo posprzeczać się z najlepszą koleżanką w przedszkolu. Nie kontrolujesz tego. Są jednak podstawowe czynniki, które zależą od Ciebie. Zadbaj o to, żeby na zajęciach dziecko było najedzone i w miarę wypoczęte. Wiesz, że Twój niejadek często zostawia obiadki w przedszkolu lub w szkolnej stołówce? Weź ze sobą przekąskę, którą dziecko zje przed lekcją. Burczenie w brzuchu nie będzie rozpraszało malucha na lekcji, a mózg zużyje nową porcję energii na naukę.

Te pięć wskazówek powinno pomóc powrócić do szkolnej i przedszkolnej rzeczywistości. Wiemy, że dzieci są różne i każde z nich zasługuje na indywidualne podejście. Nie traktuj więc tej listy jako “kolejnego wykazu rodzicielskich obowiązków”. Uznaj ją raczej za wskazówki i podpowiedzi od nauczycieli, którzy nie mogą się doczekać spotkania z Twoim dzieckiem na angielskim. Do zobaczenia!

Edulandia

Nasza szkoła języka angielskiego sprawia, że języki przestają być obce! Zamiast tego stają się skutecznym sposobem na wyrażenie siebie.