Teddy Eddie

Licencjonowany angielski dla dzieci w wieku 2 -7 lat

Edulandia to akredytowane centrum, wykorzystujące ten autorski sposób nauki języka angielskiego.
Na czym polega unikalność tej metody? Została stworzona przez 3 mamy anglistki, które latami prowadziły szkoły językowe. Pewnego dnia postanowiły opracować własny sposób nauki języka angielskiego, dedykowany dzieciom w wieku od 2 do 7 lat.

Łączenie nauki z zabawą

Zajęcia odbywają się w sposób atrakcyjny dla dzieci. Urozmaicają je zabawy ruchowe, słuchowiska i historyjki obrazkowe.

Mówienie całymi zdaniami

Koniec z nauką pojedynczych słówek! Komunikacja w języku angielskim odbywa się na różnych etapach zajęć. Nie jako wyuczone formułki.

Wspieranie rozwoju

Kluczem do nauki języka jest pozytywna atmosfera, oparta na życzliwości. Tematyka zajęć jest bliska dzieciom, dzięki czemu chętnie w nich uczestniczą!

w tym samym duchu po tym, jak

Głównym założeniem metody jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą. Dlatego też zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy, piosenki, bajki, słuchowiska, ilustracje i zabawki.

Teddy Eddie pozwala na przyswojenie wyjątkowo dużej liczby słów i zwrotów

Metoda bazuje na niezliczonych tekstach oraz materiałach multimedialnych. Rymowanki i piosenki zostały napisane specjalnie dla Teddy Eddie, a ich słowa zawierają struktury wprowadzane
na zajęciach.

Rodzice mogą liczyć na stały kontakt z lektorami, poprzez: lekcje otwarte, bieżące informacje po każdych zajęciach na temat przerabianego materiału, cotygodniowe maile z podsumowaniem uczonych elementów i propozycjami powtórek z dzieckiem w domu oraz semestralne raporty o postępach dziecka.

Teddy Eddie jest bogaty także pod względem liczby elementów wchodzących w skład zestawu ucznia. W kolorowej i bardzo trwałej teczce mały uczeń znajdzie: oryginalny, pełen treści podręcznik, płytę CD z mnóstwem nagrań, dostęp do Placu Zabaw, czyli bogactwa gier i zabaw online, mini – książeczkę z sekretnymi słowami.

A dla rodzica? Bardzo szczegółowy poradnik zawierający informację o przerabianym materiale oraz pomysły na zabawy językowe z dzieckiem w domu. Na koniec roku każdy nasz kursant otrzymuje oficjalny dyplom i małą nagrodę pokazującą ogrom opanowanej wiedzy.

Co wyróżnia metodę Teddy Eddie?

Łączymy prawdziwą naukę z dobrą zabawą

Traktujemy bardzo poważnie nauczanie dzieci, ale ich nie przemęczamy i nie zanudzamy!

Pracujemy w oparciu o zasady licencyjne

To one stoją na straży wysokiego standardu realizacji kursów i odpowiedniego przygotowania nauczycieli.

Realizujemy całościowy program

Pozwala on na kontynuację nauki do 7 roku życia (na rynku praktycznie nie kursów na wyższych poziomach dla np. 6 czy 7-latków).

Zapewniamy bogaty zestaw ucznia

Na jego podstawie rodzice mogą kontynuować zajęcia z językiem w domu, robiąc to w prosty, nie wymagający sposób (np. włączenie nagrań czy aplikacji Playground).

Dostosowujemy program do uczniów

Jest bardzo elastyczny, jeżeli chodzi o wiek, poziom, umiejętności i predyspozycje dzieci – nawet w mieszanych grupach każde dziecko wyciągnie maksymalnie dużo korzyści (od osłuchania się, poprzez uczenie się rozumienia i reagowania, do umiejętności komunikacyjnych).

Gwarantujemy bogactwo językowe

Program posiada nieporównywalną ilość opowiadań, tekstów, słuchowisk stwarza możliwość „zanurzenia się” w języku – dziecko przyswaja tyle, na ile jest gotowe (podobnie jak w języku ojczystym).

Czy warto uczyć języka obcego małe dzieci?

Wpływ na ogólny rozwój

Nauka języka obcego rozwija strategie uczenia się oraz pozytywnie wpływa na rozwój umysłowy dziecka. Poszerzamy horyzonty naszych malców, jak również kształtujemy w nich świadomość społeczną i kulturową, co jest niezmiernie ważne w dzisiejszym zglobalizowanym świecie. Nauczanie języka wśród dzieci przedszkolnych odbywa się zawsze w formie zabawy, co sprawia, że jest to dla nich zarówno przyjemne doświadczenie, jak i sposób na naukę bez wysiłku. W późniejszym wieku jest to niestety często trudne do osiągnięcia, dzieci rozpoczynające naukę w systemie szkolnym nierzadko zniechęcają się, szczególnie, gdy nauka to siedzenie w ławkach i dość sztywne wypełnianie poleceń nauczyciela, co często się zdarza. 

Rozwój językowy

Młodsze dzieci zdecydowanie lepiej radzą sobie z opanowaniem systemu fonologicznego, czyli dźwięków, nowego języka. Ponieważ ich aparat mowy jest jeszcze elastyczny, prawdopodobne jest, że przyswoją naturalną angielską wymowę i intonację, co z kolei wpływa bardzo pozytywnie na umiejętność rozumienia ze słuchu. Im starszy uczeń, tym trudniej jest mu nabyć tę umiejętność. Natomiast dzieci w wieku przedszkolnym stosunkowo szybko przyzwyczajają się do brzmienia obcej mowy i bez większego wysiłku uczą się rozumieć np. nauczyciela mówiącego do nich po angielsku, czy nagrania, nawet jeśli wszystkiego z początku nie rozumieją, nie jest to dla nich przeszkodą. Dzieci w wieku przedszkolnym są wciąż w trakcie uczenia się języka ojczystego, a nauka dwóch języków jednocześnie (języka ojczystego i obcego) jest korzystna, gdyż podnosi dziecięcą świadomość językową oraz wpływa korzystnie na rozwój obu półkul mózgowych.

Korzyści komunikacyjne

Dzieci bardzo szybko akceptują fakt, że angielski służy do komunikowania się i dlatego nauka języka nie jest dla nich sztuczna, a naturalna potrzeba komunikacji sprawia, że odpowiednio zachęcone chętnie podejmują próby wysłowienia się w języku obcym. Młodsze dzieci są znacznie mniej skrępowane i onieśmielone niż starsi uczniowie, dlatego nie odczuwają wstydu, gdy popełniają błędy lub próbują się porozumieć. Malcom nie przeszkadza, jeżeli w wypowiedziach pojawiają się słowa lub fragmenty dla nich nie zrozumiałe (oczywiście o ile nie zaburzają istoty przekazu). Są wręcz do tego przyzwyczajone, bo wciąż jeszcze uczą się języka ojczystego. Jest to strategia, której opanowanie nie przychodzi łatwo starszym uczniom.

Rzeczywistość nauczania języka obcego

Biorąc pod uwagę ograniczony czas,  jaki można poświęcić na naukę języka obcego (zwykle nie więcej niż dwa razy w tygodniu), im szybciej dziecko ją rozpocznie, tym więcej czasu przeznaczy na opanowanie tego języka, co z kolei prowadzi do osiągnięcia wyższego poziomu zaawansowania. Ze względu na zabawową formę zajęć dzieci są pozytywnie nastawione do angielskiego, który często staje się ich ulubionym przedmiotem. Wzmacnia to motywację wewnętrzną dzieci i gwarantuje lepsze wyniki w dalszej nauce. Dzieci w wieku przedszkolnym nie muszą jeszcze martwić się systemem edukacyjnym i tym, że język obcy jest także przedmiotem w szkole, gdzie czasami ważniejsze są oceny od umiejętności. Dzięki temu można stawiać dzieciom cele ściśle komunikacyjne i pozwolić im uczyć się w bardziej spontaniczny i naturalny sposób.

Tak więc, z każdej strony: warto by dziecko zaczęło uczyć się języka obcego w momencie, gdy jeszcze nie do końca samo wie, że się uczy.

Jaki jest kurs Teddy Eddie:

pozytywny

Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach i dobrze wyposażonych salach, zaaranżowanych z myślą o najmłodszych.

ambitny

Zawiera wyjątkowo duży zasób słów, zwrotów i tekstów, a same zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, objętą stałym nadzorem merytorycznym.

Pracujemy w oparciu o zasady licencyjne

To one stoją na straży wysokiego standardu realizacji kursów i odpowiedniego przygotowania nauczycieli.

wielopoziomowy

Gwarantuje rozwój, płynne przejścia na kolejne poziomy oraz kontynuację procesu nauczania.

elastyczny

Zaspokaja potrzeby dzieci w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania.

bogaty

Zarówno jeśli chodzi o zestaw ucznia, jak i materiał językowy pozwalający na całkowite zanurzenie się w języku obcym.

przyjazny rodzicom

Wyposażony w Poradnik dla rodziców. Zapewnia również bieżącą informację na temat kursu w postaci lekcji otwartych, regularnych e-maili, spotkań z rodzicami oraz rzetelnego systemu ewaluacji postępów dziecka.

Poziomy kursu Teddy Eddie:

Po kursie Teddy Eddie MINI dziecko nauczy się reagować na angielskie polecenia i pozna swoje pierwsze zdania, piosenki i bajeczki w języku obcym.

Teddy Eddie Edulandia

Dzieci uczą się piosenek i rytmów. Opanowują ponad 100 słów, używając ich w zdaniach. Zaczynają odpowiadać na pytania w języku angielskim i układają proste historie (przy wsparciu nauczyciela).

Teddy Eddie Edulandia

​​​​Po kursie Teddy Eddie STANDARD dziecko zacznie prowadzić pierwsze rozmowy po angielsku. Będzie odgrywać scenki i bajeczki oraz grać w gry wymagające użycia języka obcego. Pozna kilkaset słów w zdaniach i kontekstach.

Teddy Eddie Edulandia

Po kursie Teddy Eddie ABC dziecko będzie mówić całymi zdaniami, opowiadać historyjki i rozmawiać podczas lekcji po angielsku. Rozpocznie swoją przygodę z czytaniem, przeczyta pierwsze angielskie słówka, a nawet całe zdania.

Teddy Eddie Edulandia

Po kursie Teddy Eddie SCHOOL dziecko będzie mówić całymi zdaniami, opowiadać historyjki i zacznie komunikować się po angielsku. Opanuje mnóstwo słów, zdań i zwrotów, możliwe, że zacznie ich używać spontanicznie, nie tylko podczas zajęć. Przeczyta swój pierwszy angielski tekst.

Zestaw kursanta zawiera:

  • podręcznik z ćwiczeniami,
  • podręcznik dla rodziców,
  • Secret Booklet – mini książeczka z obrazkami,
  • płyta CD ze wszystkimi nagraniami,
  • teczka,
  • dostęp do platformy edukacyjnej.
Teddy Eddie Edulandia

Zapisz swoje dziecko na kurs Teddy Eddie!

Wspólnie odkryjcie przyjazną metodę nauki, która otwiera drzwi do komunikacji w języku angielskim.