Robotyka i programowanie LEGO®

Bazą do budowania robotów są znane wszystkim klocki LEGO, jednak robotyka to nie tylko układanie i zabawa, ale również programowanie i nauka. Zestawy wyposażone są w czujniki i elementy elektromechaniczne, które pozwalają robotowi wykonywać różne skomplikowane czynności , które muszą zostać zaprogramowane przez uczestników zajęć. Dzięki nowej, angażującej formie nauki dzieci szybciej przyswajają wiedzę, rozwijają sprawność manualną oraz ćwiczą myślenie logiczne i przestrzenne.

Każde zajęcia to inny temat, wyjątkowy robot i nowa przygoda!

Nauka programowania przez zabawę

wiedza

Zajęcia odbywają się w taki sposób, żeby przekazać konkretne informacje na temat projektowania, programowania i budowania robotów. W ten sposób uczą rozwiązywania problemów technicznych.

rozwój

Tworzenie własnych robotów to doskonały sposób na pobudzanie kreatywności, połączonej z logicznym myśleniem. Równie ważna w całym procesie konstrukcyjnym - jest wyobraźnia przestrzenna.

dobra zabawa

Powoływanie do życia projektów i konstruowanie ich zupełnie od podstaw, to niewyczerpane źródło satysfakcji. Uczy także pracy zespołowej i współpracy, opartej na wzajemnej wymianie doświadczeń.

Trwają zapisy!

W październiku startują nowe grupy z robotyki dla początkujących.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-16 lat.
Na każdych takich warsztatach dzieci poznają nowe zagadnienia ze świata fizyki i zjawisk naturalnych, budują i programują roboty oraz w oparciu o zabawę: wykonują kolejne misje.

Close Menu